Пропускане към основното съдържание

Шафран срещу варицела

 

Настоящата публикация е проект на SLiFFron - Живот с шафран

Ако искате да се възползавате от шафрана в пълнота, разгледайте тук

    Могат да се намерят разнообразни материали за полезността на шафрана, в които са цитирани различни здравословни проблеми при които е удачно да се консумира шафран. За някои от тях се знае от опит още от дълбока древност, за  други има доказателства от съвременната наука чрез лабораторни изследвания, а за трети все още само се предполага.

    Ролята на шафрана в борбата с дребната шарка (варицела) е неизследвана и недоказана научно до момента. Настоящият материал се основава на емпиричен опит тип народна медицина и цели документирането на резултата от него.

    Знае се, че при варицелата тялото на болния бива обсипано от обриви, представляващи червени петънца, които постепенно стават релефни, докато се покажат и мехурчета по тях. Характерно за варицелния обрив е, че той излиза "на тласъци". Това ще рече, че след един епизод с висока температура и обриви следва нов епизод с висока температура и нови обриви.

Каква е ролята на шафрана при борбата с варицелата?

    Шафранът елиминира излизането на обривите "на тласъци" в продължение на дни, с което ускорява преболедуването и намалява стреса върху организма. Приемането на достатъчна доза шафран предизвиква един голям, обичайно единствен тласък на обриви, който се случва в рамките на едно денонощие от приема. 

Какво количество шафран трябва да се консумира при заболяване от варицела?

    Количеството шафран, достатъчно за справяне с варицелата, е една пълна супена лъжица с шафран. 

Как да се консумира шафранът при заболяване от варицела?

    В случая, тъй като става въпрос за лечение на реално заболяване, удачният вариант е директна консумация на шафрана, а не негов екстракт (чай). 

Коментари

Популярни публикации от този блог

ШАФРАНОВ МИНЗУХАР: Как се сее

  Настоящата публикация е проект на  SLiFFron - Живот с шафран Ако искате да се възползавате от шафрана в пълнота,  разгледайте тук Само по себе си засяването на шафранов минзухар не е трудно. Но, спазването на някои правила има значение за качеството и количеството добив, който това иначе непретенциозно цвете ще Ви осигури.  В настоящата статия споделяме нашия опит в отглеждането на шафранов минзухар. __________                За ползите от шафрановия минзухар може да разгледате  ТУК __________ Посадъчен материал Шафрановият минзухар се засажда подредством луковици. Това е многогодишно растение, т.е. не е нужно да се засажда отново и отново всяка година по едно и също време. Разсаждане след това може да се случи при желание на стопанина за повече засята площ и по-голям добив. Време за засаждане      Шафрановият минзухар е есенен сорт минзухар. Той цъфти през есента - от края на октомври до началото на декем...

Примерна употреба на шафрана

  Настоящата публикация е проект на  SLiFFron - Живот с шафран Ако искате да се възползавате от шафрана в пълнота,  разгледайте тук      Шафранът е билка със свойствата на мощен антиоксидант, ползвана от дълбока древност за лечение на множество здравословни проблеми (стомашни неразположения, меланхолия, зрителни смущения, лечение на рани и подмладяване и възстановяване на кожата чрез мехлеми и др.), а също като подправка за готвене и като естествен оцветител.      Посочените в тази статия количества шафран за употреба са ориентировачни. Особено когато шафранът се прилага в храната, не забравяйте да го третирате като всяка друга подправка - намерете количеството, което прави ястията или напитките вкусни за Вас. Шафранът като подправка/билка      Природата на цвета на шафрановия минзухар е такава, че за да се възползваме максимално от него е необходимо той да бъде поставен в някакъв вид екстрактор - основа, в която престоял извес...

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ШАФРАНОВ МИНЗУХАР - НАСОКИ

Настоящата публикация е проект на  SLiFFron - Живот с шафран Ако искате да се възползавате от шафрана в пълнота,  разгледайте тук __________  Ш афрановият минзухар (Crocus sativus) е есенен сорт минзухар. Цъфтежът му се случва в периода от края на октомври до началото на декември. Периодът за засаждане/разсаждане е през лятото (юли - август). За ползите от шафрановия минзухар може да разгледате  ТУК Какво е нужно за отглеждане на шафранов минзухар?      Шафрановият минзухар е доста непретенциозно и силно адаптивно растение. Може да вирее във всякакъв вид почва и не е нужно и да бъде поливан - естествените валежи са му достатъчни.      Разбира се, според целите и желанието на стопанина, може да се натори почвата, ако е по-бедна, или да се поливат насажденията през лятото, при по-дълъг период без естествена влага. Засаждане      Шафрановият минзухар е многогодишно растение, което се ...